Jesteśmy beneficjentami projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zobacz szczegóły

Wskaźniki płynności finansowej, wykresy, wizualizacaja

Co to są wskaźniki płynności finansowej

Płynność finansowa jest jednym z kluczowych obszarów działalności każdego przedsiębiorstwa. Bez niej nie byłoby możliwe terminowe spłacanie zobowiązań oraz dokonywanie bieżących zakupów towaru i usług. Dzięki płynności finansowej śpimy spokojniej, wiedząc, że nasi kontrahenci i nasi pracownicy otrzymują swoje wynagrodzenia na czas. Z drugiej strony, nie mamy wpływu na to, czy nasi klienci zapłacą nam na czas, możemy jednak kontrolować płynność finansową za pomocą wskaźników. Dzięki nim będziemy mogli w porę zareagować i podjąć ważne decyzje, ale też utrzymać odpowiednią kwotę na koncie firmowym, która pozwoli posiadać środki na najważniejsze wydatki. I to nawet jeśli faktury, za nasze usługi, nie są płacone punktualnie.

Czytaj dalej »
Wskaźniki, KPI, strzałki

Jak mierzyć biznes, żeby wygrywać. Jakie wskaźniki mierzyć w usługach, żeby zapewnić rozwój biznesu?

W pierwszym artykule z cyklu: “Jak mierzyć biznes, żeby wygrywać”, przyjrzymy się, jakie wskaźniki mierzy i analizuje w swojej firmie Patrycja Mstowska, właścicielka firmy Medira. Wymienimy nie tylko najważniejsze, z punktu widzenia firmy usługowej mierniki, ale również napiszemy, co zrobić, aby stworzyć środowisko pracy, które rozumie, na bieżąco wykorzystuje i interpretuje kluczowe wskaźniki. Zatem zaczynamy.

Czytaj dalej »
KPI w dziale obsługi klienta i wskaźniki call center

KPI w dziale obsługi klienta, czyli kluczowe wskaźniki efektywności, które warto mierzyć w call center

Dzięki technologii jesteśmy w stanie coraz lepiej sprawdzać, jak działa telefoniczna obsługa klienta w danej organizacji. Nowoczesne systemy pozwalają na mierzenie wielu KPI w tym dziale i wykorzystanie ich do poprawy jakości świadczenia usług czy zmniejszenia rotacji pracowników. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się jakie wskaźniki obsługi klienta mierzyć, po co jeszcze to robić i jakie wnioski na ich podstawie wyciągać.

Czytaj dalej »
Dashboard dla firm w aplikacji Heartly - tytułowe

Czym jest dashboard, jak go tworzyć, projektować i z niego korzystać?

Żyjemy w erze szybko zmieniających się procesów rynkowych i dynamicznych zmian zachodzących we wszystkich dziedzinach biznesu. W takich warunkach zdolność do szybkiego i trafnego podejmowania decyzji staje się zasadniczym elementem sukcesu. Co wspiera ten proces? Z pewnością będą to solidne dane i bieżące informacje. Tutaj z pomocą przychodzi nowoczesne narzędzie, które zmienia sposób, w jaki przedsiębiorstwa analizują i wykorzystują dane — dashboard. W niniejszym artykule zgłębimy ich świat. Rozpoczniemy od fundamentalnych definicji, przechodząc przez korzyści płynące z ich stosowania, aż po praktyczne aspekty tworzenia i mierzenia kluczowych wskaźników. Dashboardy to nic innego jak interaktywne pulpity, które pozwalają przedsiębiorcom, menedżerom i analitykom śledzić na bieżąco kluczowe mierniki oraz parametry istotne dla skutecznego zarządzania firmą.

Czytaj dalej »

Co zrobić z wolnym czasem w pracy i jak go znaleźć? Poradnik dla menedżerów

Praca menedżera należy do tych, w których wymagana jest ponadprzeciętna zdolność organizacji, dobre zarządzanie czasem i umiejętność wykonywania wielu zadań niemal jednocześnie. Pewnie dlatego, według raportu Randstat, to właśnie przedstawiciele kadry zarządzającej najczęściej zostają w pracy po godzinach. Zdarza się to regularnie 89% kierowników średniego szczebla oraz 83% dyrektorów najwyższego szczebla. Jednak czy zarządzanie ludźmi i projektami musi być aż tak angażujące? Odpowiedź brzmi – zdecydowanie nie. W artykule podpowiadamy, co zrobić, żeby mieć więcej czasu. A także, jak wykorzystać go efektywnie – rozwijając siebie i firmę, w której pracujemy. Przeczytaj nasz poradnik dla menedżerów.

Czytaj dalej »